T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçeler Listesi / Haber Paylaşma

 TURHAL PANCAR KOOPERATİFİ AKARYAKIT İSTASYONU'NUN AÇILIŞI YAPILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

       Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi bünyesinde kurulan ve kooperatif üyesi çiftçilerin uygun şartlarda akaryakıt temin edebilecekleri akaryakıt istasyonunun açılış törenine Kaymakamımız Sayın Mehmet Ünlü, Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Karayel, Muammer Tuksavul Şeker Fabrikası Müdürü Şahin Ucuzal, İlçe Müftüsü Ali Arslan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çevre ilçe ve belde belediye başkanları ve kooperatif üyesi çiftçiler katıldı.
      Açılış konuşmasını yapan Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Cemalettin Uzamış, “Kooperatif olarak çiftçilerimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu gün siz saygı değer konuklarımızın da katılımıyla hizmete açacağımız akaryakıt istasyonu pancar ekicisi çiftçilerimizin çok uygun şartlarda, uzun vadeli ve faizsiz akaryakıt almalarını sağlayacaktır. Bizler çiftçilerimizden aldığımız destekle bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.
        Daha sonra söz alan Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen ise şunları söyledi “Çiftçilerimize yapılan hizmetlerin her zaman yanındayız, çiftçilerimizin başka akaryakıt istasyonlarından bu kadar uzun vadede faiz vermeden akaryakıt almaları mümkün görünmüyor. Peşin alımlarda belirli oranda indirimlerin yapılacağını da öğrendik, bu da çiftçilerimiz için önemli bir avantaj şüphesiz. Akaryakıt giderlerinin çiftçilerimizin en önemli giderlerinden biri olduğu düşünüldüğünde çiftçilerimiz aldıkları ürünlerden daha fazla kar edeceği ortadadır. Bunun yanı sıra esnaflarımıza da seslenmek istiyorum, lütfen dükkanlarınızı erken saatlerde kapatmayın,emin olun zarar görmeyeceksiniz. Vatandaşlarımız bir süre sonra tüm dükkanların geç saatlere kadar açık olduğunu bildiğinde ilçemizde bir canlanma olacaktır’’ diye konuştu.
       Açılış töreninde son olarak konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Mehmet Ünlü ise, çiftçilerin yararına olan bu tesisin hayırlı olmasını diledi, emeği geçenlere teşekkür etti. Kaymakamımız, “Çiftçilerimizin yararlanacağı bu akaryakıt istasyonunun açılışını yapmak bizler için gurur verici bir olay, buradan akaryakıt alımlarında uzun vadede geri ödeyebilmeleri, akaryakıtı aldıkları gündeki fiyattan ödeyecek olmaları ve peşin alımlarda uygulanan indirimlerle cazip bir imkan oluştu. Bu tesisin oluşumunda katkıda bulunan Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanımız Cemalettin Uzamış’a ve görev arkadaşlarına sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Çiftçilerimiz ekonomiye büyük katkıları bulunan, birebir üretimin içinde bulunan insanlar. İşte bu yüzden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Köylü milletin efendisidir” veciz sözünü söylemiştir. Siz çiftçilerimizi çok önemsiyoruz.Bu verimli toprakların değerlendirilmesinde sizler birinci planda yer alıyorsunuz. Birazdan açılışını yapacağımız bu tesisin vatanımıza, milletimize ve çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bol kazançlar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
       Konuşmaların ardından akaryakıt istasyonunun açılış kurdelesi Turhal İlçe Müftüsü Ali Arslan’ın okuduğu duaların ardından Kaymakamımız Sayın Mehmet Ünlü, Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen ve Muammer Tuksavul Şeker Fabrikası Müdürü Şahin Ucuzal tarafından kesildi. Akaryakıt istasyonundan traktörlerine mazot alan çiftçilere de çeşitli hediyeler verildi.


Bu içerik toplam 1.316.251 kez gösterildi, Site toplam 1.497.118 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 34 kişi geziyor.

                                                                           

Turhal Kaymakamlığı - 2010
Tel: (356) 275 10 03 Fax: (356) 276 35 17