T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçeler Listesi / Haber Paylaşma

 TURHAL MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ'NDE ATARBUL PROJESİ ANLATILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

      Kısa adı ATARBUL olan, Turhal Mesleki Eğitim Merkezi'nce hazırlanan ve AB Mesleki Eğitim Programı kapsamında kabul edilen 'Ağır Ticari Araçlarda Arıza Bulma ve Giderme Yöntemlerinin İncelenmesi' projesi Turhal Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ergün Özbulut tarafından anlatıldı. Turhal Mesleki Eğitim Merkezi'ndeki programa Kaymakamımız Sayın Mehmet Ünlü, Milli Eğitim Bakanlık Başmüfettişi Sadık Dedeoğlu, Bakanlık Müfettişi Rumi Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve AB kapsamında Almanya'ya gidecek grup katıldı.
      Türkiye genelinde toplam 2 bin 550 proje teklifi arasından 268 projenin kabul edildiğinin altını çizen Müdür Ergün Özbulut, 'Hazırladığımız bu proje ile katılımcılarımız Almanya'daki ağır ticari araç servislerinde arıza tespiti, bakım ve onarım konularında bilgisayarlı test cihazları ile çalışmalar yaparak kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. Bu geziye ben de katılacağım. Okulumuz yöneticileri ve mesleki ders öğretmenleri ile projede yer alan diğer katılımcılar, Avrupa deneyimi kazanarak, yaşayış ve dil konularında kültürel etkileşimle AB uyum sürecine katkı sağlayacaktır. Ayrıca Almanya'dan alınarak ülkemizde uygulanan mesleki eğitimdeki modüler sistemi yerinde inceleme fırsatı bulacak. Ben gezinin okulumuz ve ilçemiz adına çok yararlı olacağını düşünüyorum' diye konuştu. Ergün Özbulut daha sonra Kaymakamımız Sayın Mehmet Ünlü ve diğer konuklara Turhal Mesleki Eğitim Merkezi hakkında bilgi verdi, sınıfları gezdirdi.


Bu içerik toplam 1.585.340 kez gösterildi, Site toplam 1.852.508 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 16 kişi geziyor.

                                                                           

Turhal Kaymakamlığı - 2010
Tel: (356) 275 10 03 Fax: (356) 276 35 17