T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçeler Listesi / Haber Paylaşma

 TURHAL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN KUR’AN KURSLARI YARARINA KERMES
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Turhal Müftülüğü ile Kur'an Kursları işbirliği 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında Kur'an Kursları yararına kermes düzenlendi. Sadece gıda üzerine satış yapan kermes, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Kermesin açılışına Kaymakamımız Y. Fatih KADİROĞLU, Turhal Belediye Başkanı Ali GÖZEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat AYMAK, İlçe Müftüsü Mehmet AKPINAR, Kur'an Kursları öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Milli Egemenlik Parkı'nda sergilenen kermesin 15 gün süreyle halka açık olacağını belirten yetkililer, her gün farklı bir Kur'an Kursu'nun kermes etkinliği düzenleyeceklerini açıkladı. Sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde kermes düzenlediklerini belirten Turhal Müftüsü Mehmet AKPINAR, kermesten elde edilen gelirlerin Kur'an Kursları için harcanacağını ifade etti. Asıl olanın birlik ve beraberliğin pekişmesi olduğunu aktaran Müftü AKPINAR, kermeslerin halkı birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği olduğunu hatırlattı. Akpınar, "Kermeslerin vatandaşlar arasında birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği vardır. Kutlu Doğum vesilesiyle kermes düzenleyerek kurslarımızın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefledik. Kermeslerin hazırlanmasında emeği geçen tüm kurs öğretmen ve öğrencilere, yardımcı ve destek olan tüm esnaf ve iş adamlarına da teşekkür ederim." dedi.

Kaymakamımız Y. Fatih KADİROĞLU ve Belediye Başkanı Ali Gözen, kermeste emeği geçen öğretmen, öğrenci ve esnafı katkılarından dolayı teşekkür ederek, etkinlikten dolayı İlçe Müftüsü Mehmet AKPINAR'ı tebrik ettiler.Bu içerik toplam 1.584.550 kez gösterildi, Site toplam 1.851.519 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 18 kişi geziyor.

                                                                           

Turhal Kaymakamlığı - 2010
Tel: (356) 275 10 03 Fax: (356) 276 35 17